Plasti töötlemine

Viimastel aastatel oleme suurt tähelepanu pööranud just plasti taaskasutusele. Selleks oleme endale soetanud mitmeid erinevaid seadmeid, mis aitavad plastikuid paremini taaskasutada.

Plasti käsitester

WeeRec’sse tulev plastik sorteeritakse liigiti korpusel markeeritud info alusel. Plastikud, mida ei ole võimalik märgistuse või visuaalse vaatluse teel tuvastada, tuvastatakse kasutades plastiku identifitseerimistestrit. Tester suudab tuvastada eri liike plastikuid.

Plastiku sorteerimisliin

Plastikute paremaks taaskasutamiseks soetasime Euroopa Liidu Ühtekuuluvusfondi toetusel 2013 aasta alguses plastiku sorteerimisliini. Sorteerimisliin on võimeline liigiti tuvastama kõikvõimalikke plaste nagu ABS, PA, PC, PC+ABS, PE, PET, PMMA, POM, PP, PS, PVC jne va. musta värvi plaste, mis ei peegelda tuvastatavalt plastilt infrapunakiirt seadmele tagasi.

Plastiku pesu- ja regranuleerimisliin

2015 aasta esimeses pooles soetasime Euroopa Liidu Ühtekuuluvusfondi toetusel ka plastiku pesu- ja regranuleerimisliini. Liin võimaldab ümber töödelda nii kilet kui ka kõvaplasti.

Pesuliiniga on võimalik pesta sekundaarseid plaste nagu PE-LD, PE-HD, PP jne, mis on määrdunud liiva-, mulla-, liimi-, tolmu-, paberi- ja muude vees lahustuvate jäätmetega. Pesuliinil on magnetseparaator, mis eemaldab magnetilised metallosad.

Granuleerimisliinil on võimalik regranuleerida erinevaid sekundaarseid plaste nagu PE-LD, PE-HD, PE-LLD, PP, PC/ABS, ABS, PS, PC, OPP, EPS, XPS jne.

Lõpptoodangule teostatakse kohapeal MFI analüüs ning muud vajalikud analüüsid ostetakse teenusena sisse, vastavalt kliendi vajadustele.