JÄÄTMEKÄITLUSEST!
Maailmas tekib tänavu hinnanguliselt 50 miljonit tonni e-jäätmeid. Sellest pool on arvutid, ekraanid, nutitelefonid, tahvelarvutid ja televiisorid. Teine pool on kodumasinad, kütte- ja jahutusseadmed ning vähesel määral ka tööstuslikud seadmed.
Samas taaskasutatakse kõigest sellest ligikaudu ainult 20 protsenti, 40 miljonit tonni e-jäätmeid jõuavad prügilatesse, põletustehastesse või müüakse riikidesse, kus pole nõuetekohaseid käitlusvõimalusi või käiakse ümber muul mitte otstarbekal viisil (illegaalne jäätmekäitlus). Elektroonika jäädet tuleks vaadata kui, võimalust ja ressurssi, kuna suur osa massist on võimalik suunata uue materjalina ringlusse.
Ettevõtte suurimateks klientideks on eraettevõtted, ministeeriumid, koolid, tootjavastutusorganisatsioonid ja teised jäätmekäitlusettevõtted, kelle jaoks on oluline, et plastiku ning elektri- ja elektroonikajäätmed saaksid käideldud vastavalt õigusaktidele, kahjustamata keskkonda ja inimesi. Meie suurimaks koostööpartneriks on aga tootjavastutusorganisatsioon EES-Ringlus MTÜ, kes kogub Eesti elanikkonnalt läbi oma kogumispunktide vanu elektri- ja elektroonikaseadmeid.
Erinevad HDPE pakendijäätmed
Plastijäätmetest töötleme põhiliselt ümber PE ja PP jäätmeid (kõva plast), mis on peamiselt tekkinud olmejäätmetest välja sorteeritud jäätmena või tööstusest tootmise jäägina.